Programos trukmė – vieni metai. Šiam laikui pasibaigus, galima programą pratęsti arba individualiai bendrauti pagal jaučiamą poreikį ir turimas galimybes.

Savanorį programos dalyviui parenka programos koordinatorius, atsižvelgdamas į programos dalyvio lūkesčius ir pageidavimus, į išsikeltus programos tikslus, savanorio ir programos dalyvio asmenines savybes, pomėgius, profesiją, gyvenimišką patirtį.

Susipažinimo laikas labiausiai priklauso nuo to, ar tuo metu bus parengtų savanorių, galinčių teikti emocinę paramą. Visais atvejais stengiamės tai padaryti kuo greičiau, o apie galimą laukimą informuojame individualiai.

Pirmiausia visuomet kviečiame skirti šiek tiek laiko, kad tarp programos dalyvio ir savanorio galėtų užsimegzti ryšys. Jeigu to, bėgant laikui, padaryti nepavyksta, kviečiame kalbėtis su programos koordinatoriumi ir kartu ieškoti galimų išeičių.

Pagrindinis programos tikslas yra suteikti emocinę paramą ir palaikyti išgyvenant sudėtingą gyvenimo etapą, todėl savanoriai vaikų priežiūros ir buities darbų neatlieka.

Programoje gali dalyvauti ir mama, ir tėtis, tačiau kiekvienam jų emocinė parama būtų teikiama individualiai, o susitikimai su savanoriais vyktų atskirai.

Programoje gali dalyvauti ir nepilnametis asmuo, jei jis šiuo metu turi vaikų arba laukia šeimos pagausėjimo.

Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Jei programos dalyviui ir savanoriui pavyksta susitikti ir esant didesniam atstumui, tokiu atveju programa gali apimti ir išvardintų miestų rajonus.

Taip. Savanorių tarpe yra asmenų, galinčių bendrauti rusų, lenkų ir anglų kalbomis. Kviečiame susisiekti su programos koordinatoriumi ir aptarti, ar šiuo metu turime savanorių, bendraujančių jums aktualia kalba.

Savanorio ir programos dalyvio susitikimų vietos – tarpusavio susitarimo klausimas. Jį individualiai aptariame susitikę susipažinti.

Taip. Konfidencialumą garantuojame – tai įtvirtinta sutartyse/konfidencialumo pažymėjimuose tarp organizacijos ir organizacijos darbuotojų bei savanorių.

Ši savanorystės programa skirta tėvams. Jei ieškote savanorio vaikui, kviečiame pasidomėti programa „Big Brothers Big Sisters“, kurią įgyvendina „Paramos vaikams centras“: http://www.pvc.lt/lt/big-brothers-big-sisters.

Puiku, kad atkreipiate dėmesį į šalia esančius ir norite jiems padėti. Vis dėlto, kviečiame paskatinti ir padrąsinti sunkumus patiriantį žmogų, kad jis pats kreiptųsi dėl galimybės dalyvauti programoje.